Xbox Series X i PlayStation 5 – na premiery jakich tytułów warto czekać najbardziej?

Xbox Series X i PlayStation 5 – na premiery jakich tytułów warto czekać najbardziej?
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Nowe gry na konsole Xbox Series X i PlayStation 5 zaczynają się pojawiać w medialnych przeciekach. Dziś postaramy się zebrać najciekawsze z nich w jednym miejscu.

Na co czekamy? Najpopularniejsze tytuły w 2020 roku

Pomimo licznych tragedii w skali świata 2020 rok może zostać zapamiętany jako ten, w którym w końcu będziemy mogli pograć w grę Cyberpunk 2077. Premiera produkcji studia CD Projekt Red była kilkakrotnie odkładana, między innymi przez panującą pandemię. W ciągu ostatniego miesiąca niektórzy dziennikarze mieli jednak okazję ograć pierwsze demo.  Ich wrażenia są raczej pozytywne. Wiele osób czeka na futurystyczny świat Night City – szczególnie w Polsce, gdyż CDPR to nasza rodzima marka.

Drugim tytułem, którego nie można pominąć, jeśli chodzi o gry na Xboksa Series X i PS5, jest Assassin’s Creed: Valhalla. To seria, która od lat zdobywa zainteresowanie prasy i graczy. Niewątpliwie w najnowszej odsłonie będziemy mieć do czynienia z jeszcze bardziej rozbudowanymi mechanikami i kolejnymi wątkami w tej fantastycznej historii.

Co roku na swoją kolej czekają także fani gier sportowych. Znamy już datę premiery najnowszej odsłony serii FIFA. Pojawi się ona w październiku, a jeśli kupimy wersję na konsolę ósmej generacji, będziemy mogli ją aktywować także na next-genach. Skoro już mowa o grach od EA Sports, należy wspomnieć także, że Madden NFL 2021 również jest w przygotowaniu. To nieszczególnie popularny tytuł w Polsce. Biorąc jednak pod uwagę globalne wyniki, jest to druga co do liczby sprzedanych egzemplarzy produkcja sportowego oddziału Electronic Arts.

Ciekawym wątkiem jest też potencjalna premiera The Sims 5. Odbędzie się ona prawdopodobnie w roku 2021 – na razie nie ma rzetelnych informacji na ten temat. Warto także wymienić szalenie popularny tytuł, na który będą czekać zarówno fani Sony, jak i Microsoftu – DiRT 5.

Większość tych premier ma cechę wspólną – odbędą się w październiku lub w listopadzie. Dlatego warto zacząć oszczędzać już teraz! Pamiętajmy jednak, że możliwość grania na PS5 i Xbox Series X będziemy mieć dopiero pod koniec roku. Przez tak krótki okres ceny powinny utrzymać się na wysokim, premierowym poziomie, choć warto obserwować ewentualne świąteczne promocje.

Co jeszcze na Xbox Series X i PS5?

Obydwie firmy zapowiedziały całkiem sporo exclusive’ów. W przypadku Xboksa Series X będziemy mogli zagrać na przykład w Forzę Motorsport 8. Na platformie PS5 o rajdowe emocje zadba z kolei Gran Turismo 7. Do produkcji Microsoftu przyciąga także Scorn, którego zwiastun jest niezwykle niepokojący – sama gra ma należeć do gatunku horror FPS. Na PlayStation 5 przywitają nas przygody Ratcheta i Clanka w kolejnej części Rift Apart.

Najważniejszymi exclusive’ami wciąż pozostają Halo Infinite i Gears 5 dla Xboksa Series X, a dla PlayStation 5 – Marvel’s Spider-Man: Miles Morales i Horizon Forbidden West. Oczywiście na tym się nie kończy. Producenci gier będą systematycznie udostępniać nam więcej informacji na temat tytułów przeznaczonych dla poszczególnych konsol.

Bez tych gier na PlayStation 5 i Xboksie Series X fani będą się buntować

Na pewno istnieją tytuły, które miały swoją premierę jakiś czas temu, jednak gracze oczekują od ich producentów przenoszenia się na coraz to nowsze platformy. Tak jest w przypadku kultowego Minecrafta oraz Fortnite’a. Do tego grona dołącza powoli Rainbow Six Siege.

Co więcej, z pewnością liczymy na wsteczną kompatybilność, dzięki czemu będziemy mogli grać między innymi w Wiedźmina 3, Grand Theft Auto V czy poprzednie odsłony Need for Speed. Nie wiadomo jeszcze, jak ostatecznie będzie to wyglądać. Xbox Series X na pewno będzie mieć możliwość obsługi starszych tytułów, podobnie jak poprzednie edycje konsoli. W przypadku PS5 mamy informację, że już na starcie działania nowej konsoli Sony będzie ona obsługiwać tytuły z PlayStation 4. To dobra wiadomość dla graczy, którzy nie chcą rozstawać się ze swoją kolekcją z poprzedniej generacji.

W przypadku Xboksa One wsteczna kompatybilność wcale nie zapewniła Microsoftowi lepszych wyników sprzedażowych. Ciężko zatem określić, w jakim stopniu gracze faktycznie oczekują tej funkcji. Przejście pomiędzy 7. a 8. generacją wyglądało jednak zupełnie inaczej. Od tego czasu obie firmy zmieniły swoje podejście, ewoluowały także narzędzia do optymalizacji i poprawy grafiki w starszych tytułach.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Wśród tytułów na Xbox Series X i PlayStation 5 można znaleźć naprawdę ciekawe produkcje. Na konsoli od Sony pojawić mają się gry takie jak Astro’s Playroom, Destruction AllStars i Demon’s Souls. Na Xboksie zagramy w The Medium, Senua’s Saga: Hellblade II oraz The Ascent.

Kultowe serie, które nie są dzielone pomiędzy fanów „zielonych” a „niebieskich”, też doczekają się swoich kontynuacji. Czekamy na Hitmana 3, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 czy Resident Evil: Village. Jak widać, już teraz ujawniono całkiem sporo propozycji, a to dopiero początek.

Pełna lista gier na konsole Xbox Series X i PlayStation 5 będzie się pojawiała na bieżąco. Studia wciąż pracują nad optymalizowaniem swoich projektów. Tworzone są także mniej popularne gry indie, o których nikt na razie głośno nie mówi. Wygląda na to, że w przypadku dziewiątej generacji konsol nie musimy się obawiać o to, czy będziemy mieli w co grać. Większym problemem będzie znalezienie na to czasu i wygospodarowanie pieniędzy na same konsole – ich cena ma być zdecydowanie wyższa niż dotychczas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie chronić instalację elektryczną przed zanikiem fazy?
Jak skutecznie chronić instalację elektryczną przed zanikiem fazy?
Skutecznie chronić instalację przed zanikiem fazy? Dowiedz się, dlaczego to ważne. Odkryj kluczowe rozwiązanie aparatury modułowej.
Ranking najlepszych telewizorów OLED
Ranking najlepszych telewizorów OLED
OLED jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologii wyświetlania obrazu. Telewizory, w których została wykorzystana, dają czysty i wyraźny obraz o […]
Jak wybrać odpowiednie okablowanie światłowodowe dla Twojej sieci?
Jak wybrać odpowiednie okablowanie światłowodowe dla Twojej sieci?
Twój przewodnik w wyborze idealnego okablowania światłowodowego do poprawy wydajności swojej sieci. Dowiedz się, jakie są różnice między typami i jakie są ich zalety.
Ostatnie wpisy