Nowoczesny piekarnik do Twojej kuchni – ciekawe funkcje

AGD duże
Nowoczesny piekarnik do Twojej kuchni – ciekawe funkcje
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Czy wiesz, że w przypadku, kiedy marzymy o pięknym cieście bez zakalca, w dużej mierze musimy przede wszystkim zadbać o dobrej jakości piekarnik? 

Wiele z dostępnych modeli posiada obecnie możliwość szybkiego nagrzewania, która pozwala na znaczne skrócenie czasu przygotowania potrawy. Dowiedz się, jakie inne ciekawe rozwiązania powinien mieć nowoczesny piekarnik w Twojej kuchni. 

Jaki piekarnik wybrać, aby cieszyć się z funkcjonalności? 

Najważniejszy element każdego piekarnika to bez cienia wątpliwości grzałki. W przypadku lekkich ciast wystarczy wybrać tylko i wyłącznie grzałkę górną. Jeśli jednak zależy nam na stworzeniu ciasta wilgotnego z owocami, warto włączyć grzałkę dolną. Istotnym elementem pozostaje również termoobieg. Jego zadaniem jest równomierne rozprowadzenie gorącego powietrza po całej komorze piekarnika. 

W przypadku wybrania nowoczesnego piekarnika, możemy liczyć na znalezienie wszelkiego rodzaju możliwości, które pozwalają na stworzenie wspaniałego ciasta nawet przez osoby, które nie do końca znają się na wypiekach. Jedną z możliwości pozostaje skorzystanie z automatycznych programów pieczenia – niektóre z piekarników mają ich nawet 80! Dzięki temu możliwe jest wybranie odpowiedniego programu i wstawienie jednej z potraw do pieczenia. Piekarnik samodzielnie zajmie się znalezieniem i ustawieniem właściwych parametrów, takich jak temperatura, czas pieczenia oraz sposób grzania. 

Niektóre z modeli nowoczesnych piekarników mogą posiadać również elektroniczną książkę kucharską, czyli kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt przepisów, które są dostępne i wyświetlane przez wbudowany panel LCD. Wśród dostępnych przepisów możliwe jest również skorzystanie z ilustracji lub rozszerzenie książki kucharskiej o nowe przepisy poprzez wykorzystanie własnego złącza USB. 

Piekarnik z prowadnicami teleskopowymi z pełnym wysuwem 

Ważnym udogodnieniem w przypadku nowoczesnych piekarników są prowadnice teleskopowe z pełnym wysuwem. Dzięki nim blachy, które mogą być umieszczane nawet na trzech poziomach, w przypadku otworzenia drzwiczek lub po delikatnym pociągnięciu samodzielnie wysuwają się całkowicie z piekarnika, a przy tym zachowują swój poziom i nie przechylają się. Oprócz tego posiadają bardzo istotne zabezpieczenia przed wypadaniem. 

Dodatkowym atutem nowoczesnych piekarników są między innymi wózki. W tym przypadku blachy mocowane są od frontu piekarnika i razem z nim mogą się wysuwać. Wózek pozwala na całkowite wysunięcie, co ułatwia jego czyszczenie. 

Piekarnik wielozadaniowy – czy to możliwe? 

Pieczenie wielu potraw na raz to żadna nowość. Niestety w przypadku większości piekarników tego typu pieczenie nie jest zbyt zadowalające. Nietrudno o przypalenie, surowe potrawy i ogólne problemy z dobraniem temperatury, czasu pieczenia oraz wybrania właściwej funkcji.

W przypadku nowoczesnych modeli piekarników, możliwe jest dostosowanie ich do pieczenia jednocześnie wielu potraw. Wszystko to za sprawą specjalnie zaprojektowanych przepływów ciepła i powietrza. Dzięki nim aromaty potraw nie przenikają się, a dodatkowo możliwe jest pieczenie w jednej komorze kilku dań wymagających nawet odmiennej temperatury.

W niektórych modelach, wnętrze piekarnika możemy podzielić na specjalne przegrody. Oryginalnymi, do tej pory niespotykanymi możliwościami nowoczesnych piekarników, jest między innymi włączenie funkcji parowej lub mikrofali. 

Czy piekarnik może sam się wyczyścić? 

Sytuacja, w której przez wiele godzin poświęciliśmy się gotowaniu i pichceniu, nie sprzyja temu, aby po następnie zdecydować się na konieczne czyszczenie piekarnika. Dlatego możliwy jest wybór pyrolizy – piekarnika z funkcją, która wypala tłuszcz i resztki w bardzo wysokiej temperaturze. Wystarczy, że zajmiemy się wyłącznie usunięciem popiołu. 

W dodatku niektóre z nowoczesnych piekarników są wyposażone w program czyszczenia parą. Dzięki temu po kilkunastu minutach resztki potraw stają się bardzo miękkie, co umożliwia ich łatwe usunięcie za pomocą ściereczki.

Zanim kupisz piekarnik w pierwszej kolejności zwróć uwagę na jego klasę energetyczną. Najwyższa dla tego rodzaju urządzeń jest A-20%. Oznaczenie to odpowiada klasie A++. Z kolei A-10 to nic innego, jak klasa energetyczna A+. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zarządzać dostępem do swojego domu przy pomocy nowoczesnych technologii?
Jak zarządzać dostępem do swojego domu przy pomocy nowoczesnych technologii?
Dowiedz się, jak wykorzystać nowoczesne technologie do skutecznego zarządzania dostępem do Twojego domu. Odkryj zalety inteligentnych zabezpieczeń.
Bezprzewodowe technologie transmisji wideo i audio
Bezprzewodowe technologie transmisji wideo i audio
Zanurz się w fascynujący świat nowoczesnych, bezprzewodowych technologii przesyłania sygnałów wideo i audio. Dowiedz się jak działają i jak można je wykorzystać w codziennym życiu.
Porównanie technologii drukowania: dlaczego warto wybrać urządzenia bez tuszu
Porównanie technologii drukowania: dlaczego warto wybrać urządzenia bez tuszu
Odkryj przewagi technologii drukowania bez tuszu nad tradycyjnymi drukarkami. Dowiedz się, jakie korzyści niesie za sobą ten wybór dla twojego biznesu i domu.
Ostatnie wpisy