Oczyszczacz powietrza – jaki wybrać? Czy warto?

AGD małe
Oczyszczacz powietrza – jaki wybrać? Czy warto?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie oczyszczacze powietrza wybrać i czy rzeczywiście warto zainwestować w tego rodzaju sprzęty? Poznaj najważniejsze parametry tego rodzaju produktów i ciesz się ze świeżego powietrza w swoim mieszkaniu lub powierzchni biurowej.

Czy naprawdę warto zainwestować w oczyszczacz powietrza? 

Inwestowanie w oczyszczacze powietrza jest kontrowersyjne przede wszystkim ze względu na cenę. Koszt nowoczesnych urządzeń waha się w granicach od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Dlatego śmiało możemy stwierdzić, że każdy z nas przed wydaniem takiej sumy chce zastanowić się nad sensem zakupu i wybrać sprzęt odpowiedniej jakości. W przypadku nowoczesnych oczyszczaczy powietrza możemy dodatkowo liczyć na inne funkcje – na przykład możliwość jonizacji powietrza. 

>> Zobacz też: Uwaga na wyłudzanie pieniędzy przez Internet!

Rozpocznijmy jednak od tego, dlaczego oczyszczacze powietrza są dobrym wyborem. Przede wszystkim te niepozorne na pierwszy rzut oka urządzenia są w stanie poradzić sobie ze wszelkiego rodzaju smogiem i zanieczyszczeniami, co bez cienia wątpliwości pozostaje jedną z najważniejszych zalet w przypadku, kiedy mieszkamy w dużym mieście. Badania naukowe jednoznacznie pokazują, że smog i inne zanieczyszczenia powietrza wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, ale również ogólny stan zdrowia. 

Dlatego koszt nawet kilku tysięcy złotych nie powinien być czymś, co może zniechęcić nas do wyboru tego rodzaju udogodnień. Nowoczesne oczyszczacze powietrza doskonale radzą sobie ze wszelkiego rodzaju dymem, pyłami, lotnymi związkami organicznymi, takimi jak złuszczony naskórek zwierząt, nieprzyjemnym zapachem, kurzem, alergenami, a także bakteriami i wirusami.

Jaki oczyszczacz powietrza będzie najlepszym rozwiązaniem? Ranking 2021

Xiaomi Mi Air Purifier Pro

Wśród rekomendowanych przez nas propozycji znalazł się między innymi sprzęt od Xiaomi. Xiaomi Mi Air Purifier Pro naszym zdaniem pozostaje jednym z najlepszych wyborów w przypadku poszukiwania sprzętu tego typu i w budżecie do 1000 złotych. 

Sharp KC-A40EUW

W przypadku nieco większego budżetu możemy liczyć na znalezienie takich rozwiązań, jak na przykład Sharp KC-A40EUW. To model, który oprócz podstawowych funkcji oczyszczania powietrza wokół siebie posiada również funkcję jego nawilżenia i jonizacji. Firma Sharp wypuściła na rynek też inny oczyszczacz powietrza godny uwagi. Mowa o modelu KC-G60EUW, który posiada aż 6 czujników. Dzięki temu jego praca staje się maksymalnie wydajna i efektywna.

>> Zobacz: Jakie panele zamontować na ogrzewanie podłogowe?

Czym kierować się w trakcie wyboru oczyszczacza? 

W przypadku wyboru odpowiedniego oczyszczacza powietrza istotna przede wszystkim pozostaje powierzchnia, jaką zamierzamy wykorzystać na dane urządzenie, oraz jaką chcemy z powodzeniem oczyszczać, a także rodzaj filtrów. 

Wybrany sprzęt charakteryzuje się konkretną wydajnością, która będzie sprawdzać się na powierzchni określonej w specyfikacji oczyszczacza. Koniecznym do uwzględnienia parametrem pozostaje również głośność pracy w szczególności, kiedy dany sprzęt ma wykonywać swoją pracę na przykład nocą w sypialni.

Ciekawą funkcją pozostaje również posiadanie przez oczyszczacz powietrza opcji oszczędzania energii. Co prawda w tej sytuacji dane urządzenie będzie pracować z niższą wydajnością, ale możemy zaoszczędzić środki związane z dostarczeniem do niego energii elektrycznej na przykład podczas naszej nieobecności lub snu. Nowoczesne oczyszczacze mogą pochwalić się również automatycznym trybem pracy, który może zostać dopasowany do poziomu zanieczyszczeń w powietrzu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni tablet używany?
Jak wybrać odpowiedni tablet używany?
Szukasz używanego tabletu, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nasz poradnik pomoże Ci zrozumieć, na co zwracać uwagę przy wyborze tabletu używanego, zapewniając Ci bezproblemowe doświadczenie użytkowania.
Odkrywając tajniki nowoczesnej technologii – jak wybrać idealną pralkę?
Odkrywając tajniki nowoczesnej technologii – jak wybrać idealną pralkę?
Artykuł przewodnik pomoże Ci zrozumieć najważniejsze funkcje nowoczesnych pralek, co umożliwi dokonanie najlepszego wyboru. Tego rodzaju technologia nigdy nie była tak interesująca!
Jak anonimizacja danych zwiększa bezpieczeństwo i efektywność w biznesie
Jak anonimizacja danych zwiększa bezpieczeństwo i efektywność w biznesie
Odkryj, jak anonimizacja danych może zwiększyć bezpieczeństwo i efektywność w Twoim biznesie. Dowiedz się więcej o tym, jak technologia ta chroni prywatność i sprzyja rozwojowi firmy.
Ostatnie wpisy