Ranking najlepszych telewizorów OLED

Rankingi
Ranking najlepszych telewizorów OLED
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

OLED jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologii wyświetlania obrazu. Telewizory, w których została wykorzystana, dają czysty i wyraźny obraz o realistycznych kolorach. Z tego względu wiele osób decyduje się właśnie na taki sprzęt do swojego domu. Jakie są najlepsze modele? Sprawdź nasz ranking najlepszych telewizorów OLED!

Czym jest technologia OLED?

Organic Light-Emitting Diode to nowoczesna technologia wytwarzania ekranów. Dzięki wykorzystaniu specjalnych diod, które pozwalają podświetlać i wygaszać pojedyncze piksele niezależnie od siebie, uzyskuje się realistyczny, wyraźny obraz o wspaniałym kontraście i dynamice. Z tego względu często wybierane są one przez osoby poszukujące wszechstronnego telewizora, ponieważ sprawdzają się nie tylko do oglądania filmów i ulubionych programów, lecz także dostarczają niesamowitych emocji podczas grania w gry wideo. Świetne odwzorowanie żywych kolorów i głęboka czerń pozwalają poczuć się w swoim salonie jak w sali kinowej.

Nowością na rynku jest najświeższy wariant telewizorów OLED – QD-LED. Ten typ ekranu pozwala osiągnąć jeszcze lepszy kontrast i realistyczne odwzorowanie barw, dzięki połączeniu niebieskich diod z kropkami kwantowymi. Ceny takich wyświetlaczy nie odbiegają znacznie od klasycznej technologii OLED, jednak są nieco wyższe. Z tego względu sięgają po nie zwykle miłośnicy kina, którym wyjątkowo zależy na najlepszej jakości obrazu. Telewizory OLED są dla wielu osób wystarczające, ponieważ ten rodzaj ekranów dostarcza emocjonujących przeżyć podczas seansów i gier wideo.

Ranking telewizorów OLED – jakie są najlepsze modele?

Dla każdej osoby, podczas wyboru telewizora mogą być istotne inne parametry. Trzeba zdecydować się, jaki rozmiar ekranu będzie najlepszy do naszego pomieszczenia oraz wybrać najlepszą technologię. Telewizory OLED podbijają serca miłośników kina wspaniałym kontrastem i odwzorowaniem barw. Przedstawiamy najlepsze modele.

SAMSUNG S95B

Niezaprzeczalnie jednym z najlepszych modeli, które pojawiły się na rynku w ostatnim czasie, jest telewizor marki Samsung, w którym wykorzystano nowoczesną technologię QD-OLED. Dostępny jest w dwóch rozmiarach: 55″ i 65″. Innowacyjna matryca i neuronowy procesor AI Quantum 4K, pozwalają osiągnąć obraz o najwyższej rozdzielczości. Smart TV od Samsunga poza podstawowymi funkcjami, wyposażony jest w opcję klonowania obrazu z innych urządzeń elektronicznych. Dźwięk natomiast dostarcza niesamowitych wrażeń dzięki technologii Dolby Atmos.

SONY XR-A95K

Nowoczesny model od Sony również wykorzystuje technologię QD-OLED, umożliwiającą otrzymanie najczystszego obrazu o realistycznych barwach. Rewolucyjny procesor Sony Processor XR analizuje i optymalizuje setki tysięcy elementów jednocześnie. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii telewizor ten zapewnia niezapomniane emocje podczas oglądania filmów lub grania w gry wideo. Technologia dźwięku Acoustic Surface pozwala natomiast poczuć się jak uczestnik akcji na ekranie, ponieważ dzięki niej słychać przemieszczanie się i oddalanie dźwięków.

PHILIPS OLED 807

Propozycja od Philipsa jest wysokiej jakości ekranem OLED, co potwierdza przyznany przez stowarzyszenie EISA tytuł „Best Buy OLED 2022/2023”. Dostępny jest w czterech rozmiarach – 48″, 55″, 65″ i 77″. Poza realistycznym i czystym obrazem o wspaniałym kontraście, niezapomnianych emocji podczas oglądania lub grania dostarcza charakterystyczne podświetlanie – system Ambilight. Parametry techniczne tego telewizora należą do najwyższych, a jego cena nie jest wygórowana.

Zdj. główne: Howard Bouchevereau/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skuteczne jest niszczenie dokumentów dla ochrony Twojej firmy?
Jak skuteczne jest niszczenie dokumentów dla ochrony Twojej firmy?
Dowiedz się, jak niszczenie dokumentów może zwiększyć bezpieczeństwo Twojej firmy i zapobiec wycieku ważnych informacji.
Jak wybrać idealną kamerę IP do domowego systemu bezpieczeństwa?
Jak wybrać idealną kamerę IP do domowego systemu bezpieczeństwa?
Chcesz zabezpieczyć swój dom, ale nie wiesz od czego zacząć? Artykuł ten daje praktyczne wskazówki na temat jak dobrze wybrać kamerę IP do domowego systemu bezpieczeństwa.
Jak oszczędzać energię dzięki grzejnikom na podczerwień?
Jak oszczędzać energię dzięki grzejnikom na podczerwień?
Odkryj, jak nowoczesne grzejniki na podczerwień mogą pomóc Ci oszczędzić energię, obniżyć rachunki za ciepło i zapewnić przyjemne ciepło w domu.
Ostatnie wpisy