Ranking słuchawek do 1000 zł

Rankingi
Ranking słuchawek do 1000 zł
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Znalezienie naprawdę dobrych słuchawek nie jest rzeczą prostą. Naszą listę ułożyliśmy więc w taki sposób, by osoby z budżetem do 1000 zł znalazły najlepszej jakości sprzęt (z uwzględnieniem jego przeznaczenia). 

Typy słuchawek 

Zanim zaczniesz poszukiwać swojego wymarzonego sprzętu, należy zacząć od krótkiego wprowadzenia. Słuchawki dzielimy na: 

  • otwarte – najbardziej standardowe, nie posiadają izolacji od otoczenia, a ich przetwornik jest odsłonięty od zewnątrz. Posiadają najlepsze właściwości wentylacyjne komory na ucho oraz sceniczne;
  • półotwarte – w tym wypadku izolacja już występuje, lecz jest niewielka. Przetwornik częściowo zasłonięty. Wentylacja wciąż dobra;
  • zamknięte – izolacja jest na bardzo wysokim poziomie, przetwornik zasłonięty i wytłumiony w puszce akustycznej, brak wentylacji w przypadku większości nauszników. Zazwyczaj wykonywane przez profesjonalistów, idealnie wygłuszają rzeczywistość zewnętrzną, dzięki czemu lepiej można się skupić np. na nagraniach. Choć oczywiście świetnie się też sprawdzą do wyciszenia pracy w biurze bądź hałasu autobusów miejskich. 

Cechy brzmieniowe

W wyborze słuchawek należy uwzględnić pięć cech, które pozwalają uzyskać najbardziej odpowiadający nam efekt:

  • bas (uderzenie, bębny wybuchu);
  • średnicę (wokal, dialogi filmowe);
  • górę (wysokie tony, soprany i cymbałki; detale: talerze i szelesty);
  • scenę (głębokość dźwięku, to jak bardzo muzyka może się od nas „oddalić”);
  • elementy dodatkowe (czystość, szybkość, dokładność – szczególnie istotne dla osób, które chcą mieć słuchawki pozwalające usłyszeć siebie jak najczyściej. Wówczas te cechy będą właśnie najważniejsze, a przykładowo bas powinien być maksymalnie ściszony). 

Słuchawki do 200 zł

JVC HA-RX700

Słuchawki zamknięte, dynamiczne. O dobrym, ciepłym brzmieniu i naturalnej barwie. Sprawdzą się podczas odsłuchiwania całych albumów. Wygodne oraz z dostateczną izolacją, aby samochody za oknem nie przeszkadzały w trakcie słuchania muzyki. Dość długi kabel, bo aż 3 metry. 

Elite Gear Eclipse One by ISK

Zamknięte i dynamiczne. Efektowne na planie basowym. Zachowają bardzo dobrą jakość dźwięku zarówno przy odsłuchach muzycznych, jak i oglądaniu filmów oraz podczas gry na komputerze. Wygodne i wciąż z odpowiednią izolacją. Kabel mają znacznie krótszy od poprzednich – 1,2 metra. 

Słuchawki do 500 zł

SOMiC V2 

Otwarte i dynamiczne. Dźwięk jest bardzo dobrej jakości, brzmienie realistyczne i naturalnie wyważone. Model charakteryzuje się dobrą sceną, a napędzanie nie jest trudne i posiada dodatkowe wzmocnienie. Kwestia wygody jest nieco bardziej złożona – by przywyknąć do welurowych padów potrzeba nieco czasu. Z powodu otwartej konstrukcji mają gorszą izolację. Długość kabla to 3 metry. 

Logitech G432

Sprzęt doskonały dla graczy. Bardzo wygodny, ale gorsza izolacja, dobry mikrofon z funkcją wyciszania po złożeniu. Elegancki design, czyste brzmienie o dobrej scenie i sporej uniwersalności. Konstrukcja jest zamknięta i dynamiczna. Kabel – 2 metry. 

AKG K271 MKII

Słuchawki bardziej sprofilowane do pracy studyjnej i pianin cyfrowych, choć oczywiście poradzą sobie równie dobrze w innych okolicznościach. Odpowiednio dobrane pady, kable i tor pozwolą zagrać im rolę akustycznego punktu odniesienia. Konstrukcja zamknięta i dynamiczna. Brzmienie jest równe i klarowne, nastawione na eksplozję wokalu. Całkiem wygodne. Kabel złożony z dwóch części – 3 metrów prostych i 5 metrów spiralnych.

Słuchawki do 850 zł

Audio-Technica ATH-M50X

Solidna konstrukcja, dzięki której słuchawki są lżejsze, a muszle obracają się o 180 stopni. Odpowiednie do nagrań studyjnych. Sprawdzą się zarówno w użyciu profesjonalnym, jak i rozrywkowym. Konstrukcja zamknięta i dynamiczna. Dźwięk rozchodzi się klarownie, nastawione są na bas i sopran. Całkiem dobra scena na szerokość. Dość wygodne i o odpowiedniej izolacji.

Beyerdynamic DT990 Edition

Słuchawki o znacznie większym potencjale. Mają sporą rezerwę akustyczną. Konstrukcja półotwarta i dynamiczna. Żywiołowy dźwięk o optymalnych właściwościach dźwiękowo-scenicznych. Napędzanie posiada złożone wzmocnienie, które po dobrym rozeznaniu pozwoli wyciągnąć najlepsze efekty. Duże pady zapewniają dobre ułożenie na uszach. 

Sennheiser HD 560 S (+ pady od HD598Cs)

Trochę specyficzny sprzęt posiadający wszakże wyjątkowe element – możliwość zmiany padów. Są to słuchawki neutralne i analityczne, które mocno naciskają na zminimalizowanie dodatkowych efektów. Konstrukcja jest otwarta i dynamiczna. W zależności od padów będzie też inne brzmienie: standardowe – bardziej liniowe granie z zacięciem neutralno-analitycznym; alternatywne – bardzo mocne zejście basu, ocieplone, z odpowiednią głębią. Dobry klimat i nasycenie dźwięku. Dodatkowe wzmocnienie napędzania. Słabym punktem jest tu ich niewystarczająca izolacja.

Słuchawki do około 1000 zł

Yamaha HPH-MT8 

Słuchawki studyjne monitorowe. Zwarte, o zamkniętej konstrukcji, która eliminuje niepożądane rezonanse. Słuchawki stworzono w taki sposób, aby zapewniały wysoką jakość brzmieniową oraz precyzyjny obraz stereo. Dobry bas. Przetwornik o średnicy 45 mm pozwala na szerokie pasmo przenoszenia (15–28000 Hz). Sprzęt przeznaczony do profesjonalnych nagrań studyjnych. 

AKG K712 PRO

To lekkie słuchawki z otwartą konstrukcją, pozwalające na piękną głębię planu dźwiękowego i odpowiednie odwzorowanie przestrzeni. Wyróżniają się dobrym przetwarzaniem niskich tonów. Duże nauszniki zapewniają wygodę nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu. Sprzęt sprawdzi się w najbardziej wymagających profesjach.

Zdj. główne: Jason Leung/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesny piekarnik do Twojej kuchni – ciekawe funkcje
Nowoczesny piekarnik do Twojej kuchni – ciekawe funkcje
Czy wiesz, że w przypadku, kiedy marzymy o pięknym cieście bez zakalca, w dużej mierze musimy przede wszystkim zadbać o […]
Xbox Series X i PlayStation 5 – na premiery jakich tytułów warto czekać najbardziej?
Xbox Series X i PlayStation 5 – na premiery jakich tytułów warto czekać najbardziej?
Nowe gry na konsole Xbox Series X i PlayStation 5 zaczynają się pojawiać w medialnych przeciekach. Dziś postaramy się zebrać […]
Porady dla domowych mistrzów kuchni: jak wybrać idealny blender?
Porady dla domowych mistrzów kuchni: jak wybrać idealny blender?
Poszukujesz doskonałego urządzenia do przygotowania smoothie czy koktajli? Przeczytaj nasze porady, jak wybrać blender, który sprosta każdemu wyzwaniu w Twojej kuchni.
Ostatnie wpisy